Spektromer fluorescencji rentgenowskiej Fisherscope X-Ray XDV

FISCHERSCOPE® X-RAY XDV-µ to wyjątkowe urządzenie, wykorzystywane w szczególności przez różnego rodzaju laboratoria badawcze czy producentów np. skomplikowanych układów elektronicznych. Dzięki niemu możliwe jest wykonanie bardzo precyzyjnych pomiarów i analiz, dzięki którym można maksymalnie dopracować dany komponent lub element. Zdecydowanie bardzo przydatny sprzęt, szczególnie jeżeli takich badań wykonuje się całkiem sporo i w krótkich odstępach czasowych.

Spektrometr rentgenowski

Spektrometr rentgenowski XDV – Oferta

XDV-µ to spektrometr fluorescencji rentgenowskiej. Co to za zaawansowany sprzęt? Otóż służy on do dokonywania niezwykle dokładnych pomiarów oraz analiz grubości powłok i składu na bardzo małych komponentach i strukturach. Dzięki niemu możliwe jest zbadanie nawet bardzo cienkich powłok i śladowych ilości pierwiastków, które mogą znajdować się na bardzo małych elementach (np. na płytkach elektronicznych).

Sprawdź ofertę spektrometrów!
Spektrometr optyczny

Rentgenowski Spektrometr fluorescencji Fischerscope X-Ray XDV - Zalety

Kluczową zaletą, którą z pewnością docenią wszystkie osoby, które na co dzień korzystają ze spektrometrów fluorescencji rentgenowskiej, z pewnością będzie fakt, że XDV-µ doskonale radzi sobie nawet z małymi plamkami pomiarowymi, cienkimi powłokami i śladowymi ilościami różnych pierwiastków. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu bardzo dużego detektora SDD, który służy właśnie do takich celów. Urządzenie charakteryzuje się ponadto bardzo dużą intensywnością sygnału, a więc jest bardziej precyzyjne.

Fischerscope X-Ray XDV - Możliwości

Na uwagę z pewnością zasługuje także fakt, że producent dołożył wszelkich starań, aby maksymalnie zoptymalizować całe urządzenie pod kątem różnych mikro-analiz. Dzięki temu spektrometr fluorescencji rentgenowskiej XDV-µ ma jeszcze więcej możliwości. W zależności od zastosowanego układu optycznego można nim dokonywać analiz struktur, których wielkość nie przekracza 100 μm, co w wielu branżach ma przecież ogromne znaczenie.

Spektrometr fluorescencji Fisherscope XDV - Precyzja

To, jak będzie wyglądać badanie grubości powłok, zależy tak naprawdę od bardzo wielu czynników. Nie wszystkie elementy bada się bowiem tak precyzyjnym urządzeniem jak spektrometr fluorescencji rentgenowskiej opisywany w tym artykule. W wielu przypadkach wystarczą zwykłe, ręczne mierniki, które pozwalają bardzo szybko sprawdzić np. grubość powłoki lakierniczej na karoserii samochodu. Różnice mogą mieć miejsce nawet w przypadku badania tym samym sprzętem - próbki mogą mieć bowiem różny kształt i rozmiar, co także ma znaczenie.