Spektrometr X-RAY XDV-SDD Fischerscope

Spektrometr XDV-SDD Fischerscope to specjalistyczne urządzenie wysokiej klasy służące do pomiarów nawet bardzo cienkich powłok. Dokładne rezultaty końcowe są możliwe dzięki świetnej specyfikacji technicznej, która została zastosowana w tym modelu spektrometru fluorescencji rentgenowskiej. Jednym z najważniejszych elementów jest programowalny stolik XY z osią Z, dzięki któremu możliwe jest wykonywanie w pełni zautomatyzowanych pomiarów nawet bardzo cienkich powłok. Niskie progi odczytywania zapewnia wysokiej jakości detektor półprzewodnikowy SDD.

Spektrometr do katalizatorów

Spektrometr XDV-SDD - Oferta

W przypadku korzystania z tak specjalistycznych sprzętów, do jakich zalicza się spektrometr fluorescencji rentgenowskiej szczególnie ważne jest zachowanie jak najwyższego poziomu wygody. Regularne przeprowadzanie pomiarów przy użyciu urządzeń, które nie są w pełni zautomatyzowane, może przynieść jedynie niezadowolenie z codziennej pracy. Taki problem nie dotyczy modelu XDV-SDD Fischerscope, w którym zastosowano szereg rozwiązań umożliwiających wygodne i praktyczne korzystanie z urządzenia na co dzień do przeprowadzania wielu pomiarów.

Sprawdź ofertę spektrometrów!
Spektrometr optyczny

Spektrometr SDD XDV - Pomiary

Spektrometry są urządzeniami szczególnego rodzaju, których klasa może zostać potwierdzona jedynie na przykładzie niezakłóconego działania. Jak objawia się poprawne funkcjonowanie takiego sprzętu? Sprawność danego spektrometru można łatwo sprawdzić na przykładzie pomiarów z wykorzystaniem metali szlachetnych. Analiza tych szczególnych związków jest możliwa jedynie przy posiadaniu urządzeń wysokiej klasy, takich jak spektrometr fluorescencji rentgenowskiej. Tego rodzaju sprzęt bez trudu przeprowadza stosowne pomiary.

XDV-SDD Fischerscope - Zastosowanie

Specjalistyczne urządzenia, takie jak spektrometr, charakteryzują się nie tylko odpowiednim przygotowaniem na gruncie technicznym. Ich główną zaletą jest także możliwość szerokiego wykorzystania w wielu odmiennych gałęziach przemysłu. Zastosowanie spektrometru XDV-SDD Fischersrope wcale nie musi kończyć się jedynie na przemyśle jubilerskim, czy też galwanicznym. Tego rodzaju urządzenie może być z powodzeniem zastosowane również w tak ważnych dla codziennego życia dziedzinach, jak przemysł fotowoltaiczny.

Spektrometr XDV-SDD - Skład

Spektrometr fluorescencji rentgenowskiej XDV-SDD to wysokiej klasy urządzenie, którego niewątpliwym atutem nie do pominięcia jest możliwość przeprowadzenia profesjonalnego badania składu pierwiastkowego danej powłoki. Dzięki szybkiemu zautomatyzowanemu systemowi cały proces przebiega niezwykle szybko i bez niepotrzebnych trudności. Urządzenie wyposażone jest w szereg istotnych funkcji, dzięki czemu dana próbka może być szczegółowo przebadana, a otrzymane w efekcie końcowym wyniki są jasne i czytelne.